Drzwi do książki - akcja czytelnicza
23-04-2024

Prezentujemy prace wykonane w ramach akcji czytelniczej Drzwi do Książki zorganizowanej w z okazji Światowego Dnia Książki. Jury obraduje i skądinąd wiemy, że ma twardy orzech do zgryzienia. Kto zdobędzie Voucher na Dzień bez pytania? Wkrótce się dowiecie.

drzwi

Przewodniki po świecie - projekt czytelniczy kl. 7a
23-04-2024

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie klasy VIIa zrealizowali projekt czytelniczy pod hasłem: Poznaj świat - poznaj swoją ojczyznę. Celem projektu było rozwijanie zainteresowań literackich, przyrodniczych i geograficznych oraz poszerzanie wiedzy o naszym kraju i świecie. Pierwszym etapem była wizyta w szkolnej bibliotece, podczas której uczniowie zapoznawali się z nowymi pozycjami księgozbioru bibliotecznego. Zainspirowani  książkami przyrodniczymi oraz związanymi z tematyką podróżniczą sformułowali temat swojego projektu. Uczniowie podzielili wypożyczone pozycje literackie oraz uzgodnili tematykę przewodników, które opracowywali w grupach. Poprzez studiowanie literatury siódmoklasiści poznawali ciekawe zakątki naszego kraju oraz odległych miejsc na świecie. W listopadzie zorganizowana została wycieczka do Krakowa. W czasie spaceru po mieście uczniowie gromadzili informacje o najważniejszych zabytkach, które potem zawarli w swoim przewodniku. Odwiedzili też Teatr Współczesny, gdzie obejrzeli spektakl teatralny Dziady. W marcu uczniowie odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną i wzięli udział w warsztatach  literackich  Kryminał.  W czasie warsztatów poznawali zasoby oświęcimskiej Galerii Książki, obejrzeli wystawę w Galerii Przechodnia oraz rozwijali umiejętności pracy z tekstem literackim. Uczniowie klasy 7a włączyli się w organizowaną na terenie szkoły akcję Słówko tygodnia, poprzez którą wzbogacali swoje słownictwo, poznając znaczenie nowych słów. Ćwiczyli umiejętność korzystania ze słowników, szukając synonimów. Zgromadzone słownictwo wykorzystywali tworząc przewodniki. Opracowane przewodniki w formie papierowej i prezentacji multimedialnych zostały zaprezentowane społeczności szkolnej w bibliotece, w szkolnej telewizji Fakty Czwórki oraz na stronie www, sp4oswiecim.pl.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23-04-2024

Zapraszamy do biblioteki. Dziś świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Każdy kto wypożyczy książkę, otrzyma zakładkę wykonaną przez członkinie koła Klub Czytelnika. Ilość zakładek ograniczona - śpieszcie się

sdk

Polecam! Warto przeczytać. - cykl recenzji uczniów
12-04-2024

polecam

Konkurs fotograficzny
05-04-2024

fresh 1

Dzień Poezji
04-04-2024

Z okazji Światowego Dnia Poezji biblioteka szkolna przygotowała gazetkę tematyczną. Można było poczytać na niej informacje na temat różnych rodzajów liryki oraz ich przykłady. Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Zapraszamy do biblioteki po wierszyki dla dzieci, ale i poważniejsze utwory poetyckie.

bibli