Akademia z okazji Święta Konstytucji
26-04-2024

Dnia 26 kwietnia odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Było pięknie i patriotycznie. Na szkolnej scenie pojawili się uczniowie z klas: 8a, 7c,7a,4a, 2a i 1a, którzy przedstawili historię powstania konstytucji. Uczniowie mogli dowiedzieć się, czym jest konstytucja, jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także jakie znaczenie mają pojęcia: konfederacja, reforma czy liberum veto. Ta wyjątkowa lekcja historii, która była przeplatana utworami muzycznymi oraz polonezem w wykonaniu najmłodszych uczniów, skłoniła nas do refleksji nad tym, iż Ojczyzna to nasze wspólne dobro. Warto zapamiętać słowa Piłsudskiego, który mówił, że Naród, który nie zna swej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. Dzięki tej akademii data 3 Maja 1791r. pozostanie dla uczniów datą znaczącą dla historii naszego narodu.
Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała uczniom za piękny występ oraz zaprosiła wszystkich zgromadzonych do wspólnego świętowania w czasie miejskich obchodów tego święta.3maj