Zimowy konkurs recytatorski
24-01-2020

Wspaniale zaprezentowali się uczestnicy w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Zimowe recytowanie". Wzięło w nim udział 38 uczniów kl.I-III. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją oraz zachęcanie do występów na scenie.Konkurs jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów. Uczestnicy zaprezentowali wiersze mniej lub bardziej znanych autorów. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich występujących. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury nie miało łatwego zadania, by wytypować najładniejsze prezentacje.

Uczestnicy konkursu recytatorskiego klas młodszych wspaniale zaprezentowali się na małej scenie. Jury z uwagą wysłuchało wszystkich prezentacji i podjęło decyzję o nagrodzeniu następujących uczniów. W klasach pierwszych I miejsce bezapelacyjnie przypadło Antoninie Bulek. Przyznano też trzy II miejsca, które otrzymały: Zuzanna Oczkowska, Lena Wiecheć oraz Julia Wieczorek.
W rywalizacji klas drugich zwyciężyli ex aequo: Oskar Orłowski i Jeremi Dziedzic. II miejsce przyznano Julii Kopeć, a III – Szymonowi Krajewskiemu i Alicji Wojtyle.
Spośród uczestników z klas III nagrodzono Lenę Janus.
Dziękujemy wszystkim występującym za udział i gratulujemy zwycięzcom.