Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Dofinansowanie dla szkoły
03-10-2023

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

1632216501

Polecam! Warto przeczytać. - cykl recenzji uczniów
22-11-2023

 

polecam

iZka   maks   Gabi   alicja   iza 3a   emilka 5b  nikola   Zrzut ekranu 2023 11 06 204247  Julia   gabi4b  izabella3a  maks3a

     

 

 

 

Świeżutka dostawa książek w ramach NPRC
17-11-2023

Do szkolnej biblioteki dotarła kolejna dostawa pachnących nowością książek. Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli poczuć tych emocji związanych z czytaniem dopiero co zakupionych lektur, baśni, bajeczek czy kryminałów. Uwaga! Macie szansę złapać bakcyla!

 
 
 
 

Jesteśmy patriotami - Czytamy o Polsce.
10-11-2023

Z okazji Święta Niepodległości biblioteka zorganizowała akcję Jesteśmy patriotami - czytamy o Polsce. Przygotowana została wystawa książek na temat naszej ojczyzny, jej historii, legend, słynnych Polaków, ważnych miejsc i miejscowości oraz jej walorów przyrodniczych. Sporo pozycji o tej tematyce zakupionych było w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zatem każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Każdy czytelnik biorący udział w tej akcji czytelniczej otrzymywał drobny upominek i był zachęcany do udziału w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

czytamy

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
06-11-2023

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodzony był pod hasłem Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, gdzie kwitnie kreatywność i wyobraźnia. W związku z tym biblioteka zaprosiła wszystkich uczniów do włączenia się w akcję Pożeracze Książek. W jej trakcie uczniowie mieli za zadanie przeczytać po pięć książek ze wskazanych kategorii. Po drodze musieli też zrealizować dwa wyzwania związane z czytaniem. Do wyborów mieli kilka propozycji między innymi zaprojektowanie nowej okładki lub przygotowanie recenzji na szkolną stronę www bądź do szkolnej telewizji. Zainteresowanie akcją było spore. Czytelnicy chętnie podejmowali wyzwanie i zdobywali uwagi pozytywne oraz upominki z pudełka niespodzianek. Na pamiątkę wstąpienia do Klubu Pożeraczy Książek każdy otrzymał dyplom. Ilustracje czytelników wykonanych jako wyzwania można podziwiać w bibliotece na wystawce, a recenzje książek oglądać i czytać na szkolnej stronie www w zakładce biblioteka.
Jeżeli chcecie poznać stale powiększające się grono elitarnego Klubu Pożeraczy Książek zaglądnijcie do galerii poniżej:

instrukcja

 

Recenzje: https://www.sp4oswiecim.pl/biblioteka/1745-polecam-warto-przeczytac-cykl-recenzji-uczniow.html

Fakty czwórki odcinek 552: https://www.youtube.com/watch?v=rUvph0fqHsA

Ile waży wiedza- podsumowanie konkursu
30-10-2023

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka zaprosiła wszystkich uczniów do udziału w konkursie pod hasłem Ile waży wiedza? Zadaniem uczestników było określanie w kilogramach i dekagramach wagi przygotowanego stosu książek. Dla ułatwienia dostępny był odważnik 1 kilogramowy. Uczniowie porównywali oba elementy i zapisywali swoje propozycje. Zwycięzcą miała zostać osoba, która wskaże wynik najbliższy prawdzie. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 78 czytelników. Ich wskazania były bardzo różnorodne - od mniej niż kilo do 60 kg. Do zabawy chętnie włączali się też nauczyciele, próbując zdobyć nagrodę niespodziankę. Jak się okazało rywalizację wygrała Gabrysia z klasy 6b. Podała ona niemal dokładny wynik. Nieścisłość wyniosła tylko 16 deko. Gratulujemy zwyciężczyni, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za włączenie się w obchody święta bibliotek.

wyniki

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.