Polecam! Warto przeczytać. - cykl recenzji uczniów

fresh 1

Dzień Poezji
04-04-2024

Z okazji Światowego Dnia Poezji biblioteka szkolna przygotowała gazetkę tematyczną. Można było poczytać na niej informacje na temat różnych rodzajów liryki oraz ich przykłady. Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Zapraszamy do biblioteki po wierszyki dla dzieci, ale i poważniejsze utwory poetyckie.

bibli

Plakaty reklamujące książki - kl. 3a
26-03-2024

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie klasy IIIa postanowili zachęcić swoich kolegów i koleżanki do czytania wybranych przez siebie książek. Samodzielnie lub w grupach gromadzili ciekawe materiały, by przygotować kolorowe plakaty. Następnie w szkole kontynuowali pracę nad projektami dopracowując szczegóły, tak, by ich plakat przykuwał uwagę i przekonywał do sięgnięcia po reklamowaną lekturę. Przy okazji powstało wiele pięknych ilustracji, które zobrazowały treści książek. Uczniowie podczas pracy dowiedzieli się czym charakteryzuje się plakat i doskonalili dbałość o estetykę wykonywania prac plastycznych. Gotowe plakaty zostaną wyeksponowane w holu szkoły, więc wkrótce je obejrzycie. Z pewnością skusicie się na przeczytanie niejednej książki.

Lapbooki kl. 3b
08-03-2024

W ostatnim czasie klasa 3b omawiała lekturę Anaruk chłopiec z Grenlandii. Uczniowie z zaangażowaniem i ekscytacją opowiadali o chłopcu, który przeżywał niesamowite przygody. Podziwiali odwagę i zaradność głównego bohatera w codziennym życiu, pełnym wyzwań i trudności. Utrwalali swoją wiedzę na temat życia i zwyczajów Eskimosów. Zapoznali się też z zabawami dzieci i głównymi zajęciami mieszkańców tej zimnej krainy. Podsumowaniem pracy z lekturą było wykonanie przez trzecioklasistów lapbooków. Podczas ich tworzenia uczniowie powtórzyli materiał, rozwijali takie umiejętności jak estetyczne pisanie, segregowanie informacji, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i koncentracji. Wykorzystywali też z technologię komputerową informatyczną wyszukując materiały dostępne w Internecie. Praca była wieloetapowa i różnorodna, a ich wynikiem są praktyczne i piękne lapbooki - skarbnice wiedzy o Grenlandii i jej mieszkańcach.
Działania te wpisały się w realizację projektu czytelniczego klasy 3b w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

lapbook