Zapisy do klasy I na rok szkolny 2020/2021.
10-02-2020

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

przyjmuje się z urzędu do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców lub opiekunów prawnych.

Wzór zgłoszenia

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły

mogą być przyjęte do klasy I po złożeniu przez rodziców lub opiekunów prawnych wniosku

oraz po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na wolne miejsca.

Wzór wniosku

Dokumenty rekrutacyjne należy składać w sekretariacie szkoły,

w dniach od 24 lutego 2020 r. do 27 marca 2020 r., w godzinach pracy sekretariatu szkoły.

Zapisując dziecko do szkoły rodzic przedstawia do wglądu dowód osobisty i akt urodzenia dziecka.

Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia dyrektora przedszkola o realizowaniu przez dziecko obowiązku przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020.

Zarządzenie Prezydenta Miasta Oświęcim w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego...

Obwody szkół

Zimowy konkurs recytatorski
24-01-2020

Wspaniale zaprezentowali się uczestnicy w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Zimowe recytowanie". Wzięło w nim udział 38 uczniów kl.I-III. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją oraz zachęcanie do występów na scenie.Konkurs jak zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów. Uczestnicy zaprezentowali wiersze mniej lub bardziej znanych autorów. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich występujących. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Jury nie miało łatwego zadania, by wytypować najładniejsze prezentacje.

ZOBACZ

Dzień babci i dziadka 2020
24-01-2020

Klasy drugie przygotowały piękną uroczystość dla Babć i Dziadków z okazji ich święta. Uczniowie wystąpili w krótkim przedstawieniu, po którym zaprosili swoich najmilszych gości do wspólnego kolędowania. Po części artystycznej przyszła pora na słodki poczęstunek oraz wręczenie pięknych laurek skrupulatnie przygotowywanych przez dzieci z okazji tego święta.

Sukcesy naszych uczniów
23-01-2020

Wysokie wyniki naukowe uczniów budują prestiż szkoły, wpływają na jej dobry wizerunek w środowisku lokalnym, są świadectwem rzetelnej pracy uczniów i nauczycieli. Ostatnie miesiące obfitowały w wiele sukcesów, które osiągali nasi uczniowie w konkursach organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie uznawanych przez specjalistów za najważniejsze, ponieważ zapewniają laureatom liczne przywileje. W tym roku szkolnym wyjątkowo dużo uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego. Spośród nich na szczególne gratulacje i pochwałę zasługuje Miłosz S. z 8c gdyż z biologii, geografii, matematyki oraz chemii zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Jego koledzy: Jakub R. z 8a z historii oraz Jakub T. z 7b z matematyki również dostali się do etapu wojewódzkiego. Jest to dowód na to, że nauczyciele potrafią umiejętnie rozwijać w podopiecznych talenty i zainteresowania, motywować do ciężkiej i wytężonej pracy. W konkursach przedmiotowych zakres obejmuje wiadomości i umiejętności wykraczające poza podstawę programową szkoły podstawowej. Cieszymy się, że mamy tak zdolnych i pracowitych uczniów, ale też, że potrafimy szlifować diamenty, które umiejętnie rozwijają się pod okiem naszych nauczycieli.

tabela

Kolędowanie w Hospicjum 2020
22-01-2020

ZOBACZ

Chór wystąpił z kolędami w oświęcimskim hospicjum. Zanieśli radosną nowinę chorym i cierpiącym, sprawiając, że na ich twarzach zagościł uśmiech. Uczniowie zaśpiewali kilkanaście pogodnych, żywych melodii, subtelnie zachęcając do wspólnego muzykowania. Zespół Sing Four You wykonał dwie piękne, pełne zadumy pastorałki „Opłatek” i „Babci zegar”. Chórowi towarzyszył zespół instrumentów, czyli akordeon, flet poprzeczny, dwie gitary, flet prosty, skrzypce i keyboard. Spotkanie zakończyło się wzajemnymi podziękowaniami, zaproszeniem na następny rok i słodkim poczęstunkiem.

Chór szkolny wystąpił też podczas spotkania noworocznego mieszkańców naszego miasta, zorganizowanego przez Radę Osiedla Południe.

Bezpieczne ferie 2020
22-01-2020

W szkole zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Tematyką działań profilaktycznych były Bezpieczne Ferie. Oddziaływaniami zostały objęte dzieci z klas pierwszych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas zabaw w zimowym czasie wolnym.