Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Historia fotografii- klasa 5b
23-11-2023

15 listopada klasa 6b wzięła udział w warsztatach tematycznych w Bibliotece Pedagogicznej w Oświęcimiu. Tematem spotkania była historia fotografii. Podczas ciekawej prezentacji uczniowie poznali dzieje aparatów fotograficznych oraz zobaczyli jak wyglądały te urządzenia na przestrzeni lat. Mieli też okazję wykazać się zdobytą podczas warsztatów wiedzą rozwiązując łamigłówkę. Pod koniec pobytu panie bibliotekarki zaprezentowały również dwa roboty, należące do biblioteki i zachęciły do udziału w zajęciach z zakresu podstaw programowania.

 

historia

 

 

 

 

Dzień dyni w świetlicy
22-11-2023

Z dynią w roli głównej.
Nadszedł dzień, w którym w naszej świetlicy zrobiło się naprawdę dyniowo. Na pierwszy rzut oka uwagę przykuwały pomarańczowe stroje i pomysłowe dodatki. Charakterystycznego, jak przystało na ten dzień kolorytu dodawały oczywiście dynie, przeróżnej barwy i kształtu. Pani Marzenka zasypała nas wieloma ciekawostkami i informacjami o specyfice tego owoco-warzywa. Potem zabawialiśmy się językiem polskim, tworząc dziwolągi językowe, np.. dyniowisko, dyniówka, rozdynić, dyniowaty. Trzeba było trochę pogłówkować lub zgodnie z konwencją podyniować, żeby uporać się z zadaniami.
I wreszcie dekorowanie i malowanie. Wszyscy szczerze się zaangażowali i z wypiekami na twarzach tworzyli swoje niepowtarzalne dzieła. W ruch poszły mazaki, włóczka, farby i różnego kalibru akcesoria. Przez pewien czas nasza świetlica była prawdziwą pracownią artystów. Powstałe dzieła można podziwiać na wystawie. Zapraszamy.
Naszą pracę zwieńczyła degustacja pestek dyni. Nie każdy znał ich smak więc była okazja by je posmakować. Było pysznie!

 
 
 
 

Epsilon - kl. 4
17-11-2023

W październiku odbyły się drugie i niestety ostatnie warsztaty dla klas 4 Epsilon. Jak co roku uczniowie byli zachwyceni tym, czego mogli doświadczyć wspólnie z swoimi klasami. Było dużo zabawy, uśmiechu, radości, wzajemnej życzliwości, ale i wzruszających chwil. Pojawił się też czas na refleksję. W wielu sytuacjach uczniowie wykazali się powagą i dojrzałym podejściem do omawianych problemów. Warsztaty zakończyły się pozytywnym nastawieniem na przyszłe dni w zespole klasowym. Czwartoklasiści wyposażeni są już w wiedzę, jak radzić sobie w trudnych momentach, otwierać się na dialog oraz przebaczać.

 
 
 
 

Dzień zdrowego śniadania - kl. 1a, 2a, 3b
17-11-2023

Uczniowie z klas 1a i 3b wiedzą, że aby być zdrowym należy zdrowo się odżywiać, pić dużo wody i uprawiać sport. W związku z obchodami Dnia Zdrowego Śniadania dzieci obejrzały i omówiły wraz z wychowawcami film edukacyjny na temat piramidy żywienia i zdrowym stylu życia. Następnie z myślą o witaminkach pierwszoklasiści robili sok owocowo-warzywny. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był bardzo smaczny, mimo że bez dodatku cukru. Nie zawierał też konserwantów, bo był samodzielnie wykonany przez dzieci. Trzecioklasiści z kolei na śniadanie przygotowali w ten dzień smakowite i pełne witamin sałatki owocowe. Utrwalali przy tym podstawowe zasady higieny. Zadbali też o estetykę serwowania deserów. Było pysznie, kolorowo i zdrowo!

 
 
 
 

Co komu w duszy gra - warsztaty kl. 3b
17-11-2023

Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy 3b wykonali nietypową pracę plastyczną. Wspólnie malowali ogromny plakat, na którym, każdy mógł wyrazić swoje myśli, uczucia i co mu tylko w duszy gra. Dzięki dobrej współpracy i komunikacji powstała wielka, kolorowa praca składająca się z wielu małych rysunków o różnej tematyce. To były bardzo ciekawe, dające nowe doświadczenia artystyczno-twórcze warsztaty. W ich trakcie pojawiały się liczne pomysły, kreatywne rozmowy. Dostarczyły one uczniom dużo emocji i dobrej zabawy.

 

 
 
 
 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.