Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sekretariat@sp4oswiecim.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Sportowa Olimpiada Świetlicowa
18-06-2024

Tajemnicze  coś, a właściwie SOŚ znowu zagościło w naszej świetlicy. Mowa oczywiście o Sportowej Olimpiadzie  świetlicowej, która stała się już od kilku lat cykliczną imprezą, organizowaną dla świetlików i świetliczanek. Rywalizacja - jak przystało na olimpiadę sportową - była zaciekła. Uczestnicy walczyli o każdy punkt, by w rezultacie wygrać, a tym samym zdobyć atrakcyjną nagrodę.
Konkurencje wykazały nie tylko tężyznę fizyczną, ale również spryt, szybką orientację i ten przysłowiowy łut szczęścia, tak potrzebny wszystkim: amatorom i zawodowcom, z których składa się nasza świetlicowa rodzina.
Czasem bardzo trudno pogodzić się z przegraną i zrozumieć, że tym razem mnie się nie udało, a na podium stanął ktoś inny.
No cóż, lekcje pokory potrzebne są każdemu z nas. I tego też uczy nasza Sportowa Olimpiada Świetlicowa.

olimpiada świetlica

Wsparcie rówieśnicze
17-06-2024

Równowaga psychiczna to absolutna podstawa naszego codziennego funkcjonowania. Rozmowy o emocjach
i samopoczuciu są pierwszym krokiem do zrozumienia i wsparcia w kryzysie.
Celem prezentowanej tu inicjatywy jest zapobieganie samobójstwom wśród młodzieży poprzez edukację i budowanie świadomości na temat zdrowia psychicznego.
Wszystkich zainteresowanych uczniów z klas 5-8 zapraszamy do realizacji programu. To bardzo proste!
1️⃣ Wejdź na stronę: wsparcierowiesnicze.edu.pl
2️⃣ Wybierz interesujący i potrzebny Twoim zdaniem temat.
3️⃣ Ustal plan działania z wychowawcą.
4️⃣ Poprowadź samodzielnie lub w grupie lekcję wg pobranego ze strony scenariusza.
Panie psycholog i pedagog chętnie pomogą Ci w twoim projekcie, a zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej zostanie docenione przez grono pedagogiczne i rówieśników.
wsparcie

7a i 7b w Centrum Dialogu i Modlitwy
17-06-2024

Uczniowie klasy 7a i 7b po raz pierwszy przekroczyli progi Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Obejrzeli wystawę czasową Jan Paweł II Człowiek i Kultura przygotowaną przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Odzwierciedla ona różne aspekty życia Papieża Polaka i jego zaangażowanie na rzecz kultury i edukacji. Wysłuchali wykładu ks. dr. Pawła Gałuszki, który wrócił uwagę na rolę rodziny w budowaniu szeroko pojętej kultury. Posłużył do tego obraz Vincenta van Gogha Pierwsze kroki. Po oficjalnej części odbył się piknik z grami i zabawami na świeżym powietrzu.

kl 7

 

 
 
 
 

"Trzymaj formę"
14-06-2024

Nasza szkoła po raz kolejny wzięłaudział w programie "Trzymaj formę". Celemptogramu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśródmłodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zblilansowanej diety.

Uczniowie w ramach programu wykonywali różne projektym.in. tworzyli zdrowe kanapki i sałatki, przedstawiali na forum prezentacje "Fast food- dlaczego jest niezdrowy?"oraz "Różne formy spędzania wolnego czasu".

cert

Tosia w wojewódzkim konkursie Echa poetica
13-06-2024

W środę 29 maja w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się finał czterdziestej edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Echa Poetica. Wysłuchano 45 recytacji przygotowanych przez wybranych uczniów szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych.  Antonina Bulek z klasy 5a  wzięła udział w tym finale.  Zaprezentowała dwa utwory: wiersz Joanny Papuzińskiej i fragment prozy Elizy Piotrowskiej Ciocia Jadzia w Rzymie. Nagrodzono 15 najlepszych deklamatorów z województwa małopolskiego. Tosia zdobyła wyróżnienie. Jurorzy w swojej ocenie kierowali się doborem repertuaru, który miał być dostosowany do wieku uczestnika, interpretacją utworu, kulturą słowa i ogólnym wyrazem artystycznym. Gratulujemy Tosi i życzymy jej dalszych literacko-artystycznych sukcesów.

konkursrec

 
 
 
 

8a w Radiu Katowice
13-06-2024

Halo, halo! Tu klasa 8a w Polskim Radiu  Katowice i nie tylko...
         Aby odczarować miasto Katowice, które zazwyczaj kojarzone jest z pracą górników czy  kopalniami, tegoroczni ósmoklasiści wybrali się przewrotnie do radia i na laserowy paintball.
         W poniedziałkowy czerwcowy poranek uczniowie klasy 8a wraz z opiekunami wyruszyli pociągiem do stolicy województwa śląskiego. Najpierw zwiedzili siedzibę Radia Katowice, gdzie  poznali pracę reporterów, operatorów dźwięku, montażystów i dziennikarzy. Najbardziej zainteresowało uczniów miejsce, gdzie prowadzi się na żywo audycje radiowe. Mieli przyjemność uczestniczyć w jednym z programów. Uczniowie poczuli wtedy magię zawodu, jaki wykonują dziennikarze. Pan, pracujący przy stole montażowym, pokazał ósmoklasistom możliwości pracy z nagraniem. Bardzo ciekawą okazała się też wizyta w małym muzeum, na poddaszu. W nim uczniowie mogli zobaczyć pierwszy przenośny magnetofon reporterski, ważący 50 kilogramów, pierwsze telefony komórkowe, laptopy, a także stoły montażowe, przy których radiowcy Polskiego Radia Katowice pracowali przed kilkudziesięciu laty.
          Po ciekawym pobycie edukacyjnym w radiu, ósmoklasiści mogli poczuć się jak prawdziwi wojownicy. Uczniowie odwiedzili laserowe studio paintballowe, gdzie wyposażeni w elektroniczne kamizelki, na półtorej godziny przenieśli się do wirtualnego świata, znanego im dotychczas wyłączne z gier komputerowych. Laserowy Paintball okazał się nie tylko świetną zabawą, ale również nauką zasad fairplay, zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie.
          Wycieczka spodobała się wszystkim uczestnikom. Zadowoleni ósmoklasiści wrócili pociągiem do Oświęcimia, co też było dla nich ciekawym doświadczeniem.

8a

 
 
 
 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.