Lektura w pudełku - 5a
19-12-2023

Uczniowie kl. 5a po omówieniu lektury Ferenca Molnara- Chłopcy z Placu Broni mieli możliwość zaprezentowania przeczytanej książki, wykonując lekturę w pudełku. Zadanie polegało na zgromadzeniu skarbów łączących się z treścią lektury oraz umieszczeniu ich w pudełku. W trakcie pracy uczniowie planowali wystrój pudełka, szukali cytatów z książki, wypisywali bohaterów
i lepili z plasteliny niezbędne elementy. Piątoklasiści mieli szansę zatem, nie tylko wykazać się pomysłowością, ale też udowodnić, że znają treść książki. Po wykonaniu zadania, każdy uczeń zaprezentował swoje pudełko i opowiedział, dlaczego zdecydował się na takie, a nie inne przedmioty. Największą popularnością cieszył się sam Plac Broni. Być może dzięki tej pracy uczniowie nie zapomną, jak ważne są przesłania płynące z lektury, że w życiu liczy się honor, odwaga i poczucie obowiązku.

lektura

lektura5a