Opowieść wigilijna w Teatrze Współczesnym - kl. 8
19-12-2023

Z okazji zbliżających się mikołajek uczniowie klas ósmych, z opiekunami wybrali się na spektakl Opowieść Wigilijna Karola Dickensa w adaptacji i wykonaniu Teatru Współczesnego w Krakowie. W scenerii niepowtarzalnego, londyńskiego, przedświątecznego klimatu młodzież poznała Ebenezera Scroogea - zgorzkniałego samotnika nieczułego na potrzeby innych. Dbający jedynie
o pomnażanie swego majątku kupiec nie miał zamiaru poddać się urokowi najradośniejszego świątecznego czasu. Jednak odwiedziny nieoczekiwanych gości- duchów przeszłych, teraźniejszych i przyszłych Wigilii pozwoliły mu odkryć na nowo życiową mądrość i wrażliwość. Na oczach widzów dokonała się w Scroogea wewnętrzna przemiana. Z bezdusznego samotnika stał się szczęśliwym człowiekiem, sprawiającym innym radość.
Przedświąteczna teatralna przygoda ósmoklasistów zakończyła się wspólnymi zdjęciami z aktorami. A spektakl i nauka z niego płynąca z pewnością pozostanie w sercach młodego pokolenia. Przecież nigdy nie jest za późno, aby stać się dobrym człowiekiem.

opowiesc