Spotkanie z policjantką
14-03-2024

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Tematem wizyty było bezpieczeństwo w sieci oraz zmiany w prawie dotyczące małoletnich. Pani Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwróciła uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w Internecie. Wyjaśniła też jak niebezpieczne może być zamieszczanie zdjęć, filmików czy komentarzy, które w stosunkowo krótkim czasie docierają do wielu osób i nie sposób zapanować nad ich rozpowszechnianiem. Specjalistka z policji radziła, jak postąpić będąc świadkiem przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Prelekcję urozmaiciły filmy edukacyjne związane z tematem spotkania.
Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć wielu niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.

pol