Skarpetkowe zajączki 2a
14-03-2024

Klasa 2 a niedawno miała okazję zapoznać się z lekturą Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Książka autorstwa Justyny Bednarek bardzo przypadła dzieciom do gustu. Przygody jakie przeżywały jej bohaterki - niezwykłe skarpetki, rozbawiały i zaskakiwały, a też i wzruszały drugoklasistów. Podczas zajęć uczniowie chętnie puszczali wodze fantazji wymyślając kolejne, ciekawe przygody, które mogłyby się wydarzyć skarpetkom. Trenowali przy tym poprawne formułowanie zdań, poprawność i płynność wypowiadania się. Zwieńczeniem zajęć związanych z lekturą była kreatywna praca techniczna. Dzieci wykonały z przyniesionych skarpetek wesołe zajączki. Wypełnianie skarpetek ścinkami, wiązanie kokardek, doklejanie oczu i malowanie wąsików przyniosło uczniom wiele radości. Samodzielnie wykonane maskotki były też przykładem działań ekologicznych i praktycznym pokazem idei zero waste. Brawo 2a!

skar