Palmy wielkanocne - 2b
19-03-2024

Podczas zajęć kółka origami uczniowie uczą się tworzenia przestrzennych form z arkusza papieru. Ostatnio postawą prac były koła. Bazując na wcześniejszych doświadczeniach drugoklasiści przygotowali przestrzenny wachlarzyk, który był podstawą do skomponowania wielkanocnej palmy. Przy okazji powtórzone zostały takie pojęcia jak połówki i ćwiartki. Składanie papieru metodą origami było świetną zabawą, ale warto podkreślić, że wymagało też uwagi i dokładności. Po przetrenowaniu nowej bazy, dzieci samodzielnie, w swoim tempie i wybranym przez siebie zestawie kolorystycznym przygotowywały kolejne elementy. Kolorowe palmy już w trakcie powstawania przyniosły uczniom wiele radości i z pewnością dumnie je zaprezentują podczas zbliżającej się niedzieli palmowej.

palma