Spektakl edukacyjny Dzieci sieci
19-03-2024

Miesiące luty i marzec to czas na edukację w zakresie bezpiecznego Internetu. W naszej szkole podejmowano szereg działań mających na celu dbanie o poczucie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Jak pamiętacie były przeprowadzane dyskusje i pogadanki na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych, oraz spotkania z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji. Opracowana została też gazetka tematyczna na korytarzu szkolnym. Dodatkowym działaniem w tym roku szkolnym były spektakle profilaktyczne. Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w widowisku Dzieci Sieci w Oświęcimskim Centrum Kultury. Organizatorem wydarzenia był Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Aktorzy w interesujący, wyrazisty sposób przedstawili historię nastolatków, którzy od najmłodszych lat żyją w świecie Internetu. Uświadomili widzom, że cyberprzestrzeń bywa bardzo niebezpieczna i należy się nauczyć w niej funkcjonować, zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przestrzegali przed nadmierną ufnością w wirtualnym świecie i pokazali konsekwencje czyhających w nim zagrożeń. Uczniowie klas starszych będą w kwietniu uczestniczyli w spektaklu Hejter.

spektakl