Kampania No Promil-No problem
26-03-2024

15 marca odbyła się inauguracja XVI edycji kampanii społecznej pod hasłem No Promil No Problem. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji promującej trzeźwość kierowców na drodze.
W ramach kampanii w szkole przeprowadzane były zajęcia tematyczne na godzinach wychowawczych. Uczniowie brali również udział w konkursach. Na etapie miejskim zostały wyróżnione dwie prace naszych uczennic: I miejsce zajęły Lena Janus i Aneta Batko klasa 7a, III miejsce - Milena Matys i Ida Borowska z klasy 7a. Dziewczęta przygotowały gry planszowe, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego do Wieliczki.
Uczennice klasy 7a wspólnie z pedagogiem udały się też w odwiedziny do okolicznych sprzedawców, którzy w teście na tajemniczego klienta, zachowali się w sposób godny naśladowania. Test przeprowadzony został przez Urząd Miasta w Oświęcimiu. Polegał on na tym, że nieletni próbowali zakupić alkohol w oświęcimskich sklepach. Sprzedawcy za każdym razem żądali dokumentu tożsamości, aby sprawdzić czy mogą dokonać sprzedaży. Prezydent naszego miasta postanowił uhonorować właścicieli sklepów.
Uczennice naszej szkoły miały przyjemność wręczyć dyplomy z podziękowaniami za społeczną odpowiedzialność. Wierzymy, że takie akcje zapewnią bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Oświęcimiu.

sklepy