Medaliści Miejskich i Powiatowych
26-04-2024

Rozpoczął się sezon biegowy w zawodach lekkoatletycznych. W ramach Miejskich i Powiatowych Igrzysk Dzieci i Młodzieży odbyły się na boiskach MOSIRu drużynowe biegi przełajowe. Naszą Czwóreczkę reprezentowały po trzy zespoły dziewcząt i chłopców. W miejskich igrzyskach w rupie klas III- IV chłopcy zajęli I miejsce, a dziewczęta - III, a w klasach V - VI - dziewczęta stanęły na złotym podium, a chłopcy zajęli IV miejsce. Drużyny z klas VII -VIII, zarówno dziewcząt jak i chłopców, zdobyły srebrne medale.
Zawody powiatowe okazały się sukcesem dla dziewcząt z klas V -VI. Drużyna zdobyła I miejsce i tym samym wywalczyła sobie prawo do startu w zawodach wojewódzkich w Nowym Targu. W skład złotej drużyny weszły: Gabriela Opala, Julia Kopeć, Milen Kapitan, Ewa Gwóźdź, Alina Shvets i Agata Piotrowska oraz rezerwowe Antonia Bulek i Julia Wieczorek.
Na nowotarskie zawody wojewódzkie zakwalifikowały się też Olha Stefankiv i Lena Janus, które wystartują w biegach indywidualnych. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki. Powodzenia.