Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!.
08-05-2023

W dniach od 8-15 maja świętowaliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!. Tłumnie odwiedzający czytelnicy w tych dniach brali udział w różnych atrakcjach. Każdy kto wypożyczył książkę otrzymywał zakładkę, naklejkę lub tatuaż oraz wziął udział
w piątkowym losowaniu nagród. Na wielkim plakacie wypisywane były tytuły ulubionych książek. Niektórzy zainspirowani odpowiedziami od razu pytali o polecane pozycje. Podczas Tygodnia Bibliotek czytelnicy puszczali wodze fantazji wymyślając zakończenie do komiksów.
Powstały kolorowe, śmieszne i pomysłowe rysunki, a 15 autorów najbardziej oryginalnych nagrodzono słodkościami z lizaka giganta. Komiksy można obejrzeć na wystawce w holu szkoły. Ponadto członkinie koła czytelniczego, odgrywając śmieszne scenki, zachęcały do czytania gazetki z memami o bibliotece.
Było gwarno, tłumnie i wesoło, ale zgodnie z hasłem Moja, Twoja, Nasza BIBLIOTEKA!