Weź słownik w rękę
04-12-2023

W listopadzie biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów do udziału w konkursie Weź słownik w rękę. Celem konkursu było: doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli. Priorytetem było też kształcenie umiejętności posługiwania się tradycyjnym słownikiem w czasach, gdy zazwyczaj korzystamy z internetowych źródeł wiedzy.
Konkurs polegał na poprawieniu wszystkich błędów w dyktandzie - ortograficznych i interpunkcyjnych. Każdy mógł poczuć moc nauczyciela i na czerwono pozaznaczać byki. A było ich naprawdę sporo. Zadanie można było wykonać w domowym zaciszu lub podczas przerwy w bibliotece. Po nafaszerowane błędami dyktando sięgnęło 57 uczniów. Najlepszymi wyszukiwaczami błędów okazali się:
- w kl. 1-4 - Mateusz Jakubaszek z kl. 4a
- w kl. 5-8 - Emilia Mieszczak z kl. 7b.
Zostali oni nagrodzeni dyplomami oraz upominkami. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Słowniki ortograficzne pozostaną w zasięgu waszych rąk, bo okazało się, że chętnie po nie sięgacie, mimo iż konkurs dobiegł końca.