Zostań molem książkowym - pasowanie pierwszaków na czytelników
11-12-2023

Z dobrze poinformowanych źródeł Klub czytelnika dowiedział się, że pierwszoklasiści znają już większość literek, codziennie doskonalą swoje umiejętności czytania i pilnie potrzebują nowych książek. Nadeszła zatem pora na pasowanie ich na czytelników. Na to wielkie wydarzenie uczniowie klas Ia i Ib zaproszeni do szkolnej biblioteki 11 grudnia.

Dobrze, że pierwszoklasiści przybyli na czas, bo z książek nic by nie zostało. Wiecie co się stało? Bibliotekę zaatakowały mole. Objadały się książkami, mieszały ich tytuły i obgryzały ilustracje. Na szczęście z pomocą wróżki i wspaniałych dzieciaków z klas pierwszych wszystko wróciło do normy, a łakome paskudne owady zmieniły się w mole książkowe. Pierwszaki wykazały się wiedzą na temat regulaminu biblioteki. Doskonale uporządkowały tytuły książek i udowodniły, że znają angielski. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, że będą sumiennie wykonywać powinności czytelnika oraz szanować książki zostali pasowani na czytelników przez króla i królową książek. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały zakładko-zawieszki do książek oraz wyprawki czytelnicze z Instytutu Książki. W ich skład weszły: książka Wnuczka antykwariusza Justyny Bednarek oraz broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem.

Życzymy nowym czytelnikom, aby zostali prawdziwymi molami książkowymi!!!

Przedstawienie przygotowali uczniowie uczęszczający na kółko Klub Czytelnika z klasy 3a pod okiem pani bibliotekarki.

pasowanie

Zrzut ekranu 2023 12 22 085047